Jak napisać powieść miłosną

Z Writer’s Cards napiszesz powieść miłosną. Dowiedz się jak napisać romantyczną powieść.

KARTY WARTOŚCI

W romansie główną uwagę zwróć na kartę bohater. Musi on posiadać osobowość czytelnika, aby ten się z nim utożsamił. Bohater nie może być nieskazitelny, jak każdy z nas powinien posiadać wady.

Bohaterowie muszą być w pewnym przedziale wiekowym, łączy się to z kartą języki i terminologia. Inaczej wypowiada się 20-letni mężczyzna, a inaczej 50-letni gentleman. Panowie, mają różne style życia oraz inaczej przeżywają emocje (karta moda i styl życia).

Pisząc romans opracuj kartę opowieści i dialogi. Bohater będzie wyznawał miłość, ale nie może robić tego potocznym językiem. Momenty miłosne musi się dobrze czytać. Karta wymaga obserwacji i wyczulenia na wartościowe przekazywanie uczuć.

Kolejną ważną kartą jest karta konflikty. W powieści należy pokazać bohaterów zmagających się z problemami innymi niż te miłosne.

Mniejsze znaczenie ma karta świat. Świat musi być logiczny i dopracowany, ale nie musisz opisywać szczegółowo tła powieści.

KARTY FABUŁY

W fabule romansu nie zaczyna się od trzęsienia ziemi i wzmagania napięcia (zasada Hitchcocka). Opracowując karty rozpoczęcie akcji i sytuacja bez odwrotu należy pamiętać, że czytelnik nie powinien być przeładowany emocjami. Kieruj się zasadą „Z miłością jest jak z mżawką – praktycznie jej nie czujesz, ale nim się obejrzysz już jesteś cały mokry.

Istotą prowadzenia wątku romansowego jest umiejętność stawiania przeszkód na drodze kochanków, za co odpowiada karta próby. Przeszkody możesz umieszczać na zewnątrz lub wewnątrz związku, np. odległość, problemy emocjonalne i bariery kulturowe. Opracowując kartę wynik i kartę to jeszcze nie koniec, pełnię miłości możesz zaplanować na doskonały moment. Czytelnik romansu oczekuje szczęśliwego zakończenia powieści, które zaplanujesz za pomocą karty mądrość.

KARTY EDYCJI

Karty Edycji są niezbędne do stworzenia wciągającej i logicznej powieści. W prosty sposób uporządkujesz wszystkie wydarzenia przygotowane podczas pracy z Kartami Wartości i Kartami Fabuły. Fabuła będzie uporządkowana, a Ty zdecydujesz, jakich emocji doświadczy czytelnik.

Za pomocą karty ustawienia, wprowadź czytelnika do świata przedstawionego. Przy użyciu karty incydent określ cel i zwiększ tempo akcji, a dzięki kartom: opowieść, wzrost akcji i chwila wytchnienia manipuluj emocjami odbiorcy. Za pomocą karty punkt kulminacyjny znajdź moment na wprowadzenie szczytu napięcia, natomiast opisując kartę ewolucja konfliktów kontroluj napięcia i spory.

Wszystkie zestawy Writer’s Cards zawierają 14 Karty Edycji.

Sprawdź jak za pomocą Writer’s Cards napisać thriller lub horror oraz scenariusz do filmu.